Kuchyň plná vychytávek

Kuchyň plná vychytávek

Kuchyň plnou "vychytávek" jsme si dovolili navrhnou a vyrobit pro relativně malý prostor, kam nebylo jednoduché dostat vše, co si zákazník přál.

Jedná se o klasickou kuchyň v dřevodekoru břízy v kombinaci s ořechovou pracovní deskou, skleněnými dvířky a stolem v dekoru merano. Kuchyň obsahuje standardní vestavěné spotřebiče, jako je vestavěná lednice, myčka nádobí, trouba a varná deska.

A teď ty vychytávky:

  • V malé kuchyni však nebylo lehké vestavět i mikrovlnou troubu. Naštěstí bylo možné do sousední místnosti, komory, udělat otvor v příčce a tím zapustit mikrovlnku tak, aby byla schovaná v nábytkové nice a nezabírala prostor na pracovní desce.
  • Navíc pod mikrovlnkou vzniknul další prostor na uložení ošatky na chleba, toustovače a dalšího. Pracovní deska proto v kuse probíhá i do této niky.
  • Kuchyň má také nadstandardně hlubokou pracovní desku, takže bylo možné v její zadní části u obkladu udělat malý schůdek - praktické odkládací místo nebo místo pro dekorace. Na něm také vzniknul příhodný prostor pro zabudování 3 dávkovačů - na mýdlo, jar a v rodině oblíbenou šťávu.
  • Díky hluboké pracovní desce vzniknul i prázdný prostor za vestavěnou ledničkou. Tam hledejte další vychytávku - sušák na utěrku a ručník. Obojí je na kuličkovém výsuvu, takže je možné si dle potřeby utěrku vytáhnout, nebo naopak zasunout za lednici. A jak známo, zadní část lednice topí, takže se jedná o celoroční sušák, kde i ta nejmokřejší utěrka během pár hodin dokonale uschne.
  • Domácnost ráda třídí odpad, ale ve skříňce pod dřezem nebylo dost místa na klasický sorter a navíc rodina chtěla odpadkový koš, který by vyjížděl při otevření dvířek. Tříděný odpad byl proto vyřešen netradičně zabudováním dvou šuplíků z boku kuchyně.
  • O dostatek úložného prostoru kuchyně se postaraly nejen vyšší kuchyňské skříňky, ale mnoho místa vzniklo i v šuplících umístěných na zem. Tuto neobvyklou vychytávku jsme vyrobili místo tradičních soklů. Při zasunutí není poznat, že se jedná o šuplík, ale čelo šuplíku připomíná sokl. Šuplíky byly vzhledem k nerovnosti podlahy umístěny na kolečka místo na výsuvy.
  • Zákazník si přál také malou "vinotéku" a místo na kuchařky, prkénka apod. To vzniklo vpravo od lednice, a aby to vypadalo dobře, byla vinotéka zezadu prosvícená, takže když je plná vína, každé září jinou barvou podle barvy vína.
  • Stůl vyrobený v dřevodekoru merano je určen pro 4 - 5 osob, ale je možné ho prodloužit o přídavnou desku, takže se k němu vejde pohodlně i 7 osob.
  • Kuchyň jsme vybavili také vnitřními parapety na míru v dekoru břízy, které probíhají podél celé strany okna, takže zde vzniká přirozený odkládací prostor například pro kořenky, květiny apod.
  • Kuchyň je navíc osvětlena 4 nezávislými zdroji světla, díky čemuž je možné vytvářet v kuchyni různé nálady. Světla umístěná na horních skříňkách odráží světlo o strop a tím ozařují celou místnost.

 

Kuchyň plná vychytávek

Naše nabídka


Novinky

Kuchyň 360°

20. 3. 2019

Kuchyň 360° je kuchyň, kterou si zákazník přál navrhnout doslova kolem dokola daného prostoru, je plná užitečných detailů, praktických úložných prostor a zajímavých vychytávek...

Černá koupelna ve vysokém lesku

28. 1. 2019

Černá koupelnová skříňka s lakovaným povrchem ve vysokém lesku a s mramorovou deskou...