Kuchyň plná vychytávek

Kuchyň plná vychytávek

Kuchyň plnou "vychytávek" jsme si dovolili navrhnou a vyrobit pro relativně malý prostor, kam nebylo jednoduché dostat vše, co si zákazník přál.

Jedná se o klasickou kuchyň v dřevodekoru břízy v kombinaci s ořechovou pracovní deskou, skleněnými dvířky a stolem v dekoru merano. Kuchyň obsahuje standardní vestavěné spotřebiče, jako je vestavěná lednice, myčka nádobí, trouba a varná deska.

A teď ty vychytávky:

  • V malé kuchyni však nebylo lehké vestavět i mikrovlnou troubu. Naštěstí bylo možné do sousední místnosti, komory, udělat otvor v příčce a tím zapustit mikrovlnku tak, aby byla schovaná v nábytkové nice a nezabírala prostor na pracovní desce.
  • Navíc pod mikrovlnkou vzniknul další prostor na uložení ošatky na chleba, toustovače a dalšího. Pracovní deska proto v kuse probíhá i do této niky.
  • Kuchyň má také nadstandardně hlubokou pracovní desku, takže bylo možné v její zadní části u obkladu udělat malý schůdek - praktické odkládací místo nebo místo pro dekorace. Na něm také vzniknul příhodný prostor pro zabudování 3 dávkovačů - na mýdlo, jar a v rodině oblíbenou šťávu.
  • Díky hluboké pracovní desce vzniknul i prázdný prostor za vestavěnou ledničkou. Tam hledejte další vychytávku - sušák na utěrku a ručník. Obojí je na kuličkovém výsuvu, takže je možné si dle potřeby utěrku vytáhnout, nebo naopak zasunout za lednici. A jak známo, zadní část lednice topí, takže se jedná o celoroční sušák, kde i ta nejmokřejší utěrka během pár hodin dokonale uschne.
  • Domácnost ráda třídí odpad, ale ve skříňce pod dřezem nebylo dost místa na klasický sorter a navíc rodina chtěla odpadkový koš, který by vyjížděl při otevření dvířek. Tříděný odpad byl proto vyřešen netradičně zabudováním dvou šuplíků z boku kuchyně.
  • O dostatek úložného prostoru kuchyně se postaraly nejen vyšší kuchyňské skříňky, ale mnoho místa vzniklo i v šuplících umístěných na zem. Tuto neobvyklou vychytávku jsme vyrobili místo tradičních soklů. Při zasunutí není poznat, že se jedná o šuplík, ale čelo šuplíku připomíná sokl. Šuplíky byly vzhledem k nerovnosti podlahy umístěny na kolečka místo na výsuvy.
  • Zákazník si přál také malou "vinotéku" a místo na kuchařky, prkénka apod. To vzniklo vpravo od lednice, a aby to vypadalo dobře, byla vinotéka zezadu prosvícená, takže když je plná vína, každé září jinou barvou podle barvy vína.
  • Stůl vyrobený v dřevodekoru merano je určen pro 4 - 5 osob, ale je možné ho prodloužit o přídavnou desku, takže se k němu vejde pohodlně i 7 osob.
  • Kuchyň jsme vybavili také vnitřními parapety na míru v dekoru břízy, které probíhají podél celé strany okna, takže zde vzniká přirozený odkládací prostor například pro kořenky, květiny apod.
  • Kuchyň je navíc osvětlena 4 nezávislými zdroji světla, díky čemuž je možné vytvářet v kuchyni různé nálady. Světla umístěná na horních skříňkách odráží světlo o strop a tím ozařují celou místnost.

 

Kuchyň plná vychytávek

Naše nabídka


Novinky

Pokoj pro tři děti

09.06.2019

Jak zařídit dětský pokoj pro tři děti může být docela oříšek. Při troše přemýšlení se řešení ale najde.

Sklopná manželská postel

26.05.2019

Sklápěcí manželská postel je ideálním řešením do malého prostoru a i tak může vypadat elegantně...